Odvlhčovače a vysoušeče vzduchu

Odvlhčovače do domácností
Odvlhčovače do domácností
Odvlhčovače bazénové
Odvlhčovače bazénové
Odvlhčovače a vysoušeče stavební a průmyslové
Odvlhčovače a vysoušeče stavební a průmyslové

Odvlhčovače vzduchu slouží ke snížení vysoké vlhkosti vzduchu. Příliš vysoká vlhkost škodí zdraví, poškozuje konstrukce a zařízení domu, způsobuje zdravotní problémy - astma, artritidu a revmatismus.

Co je vznikem nadměrné vlhkosti?

Vznik vlhkosti uvnitř budov způsobují běžné aktivity člověka jako je vaření, praní, koupání, sprchování, zalévání květin a dokonce i lidské dýcháním. Topením v místnosti se vlhký vzduch ohřeje, přirozeným prouděním se z místa vzniku dostane k chladnému povrchu oken a zdí na kterém kondenzuje. Proto třeba např. vlhkost z koupelny kondenzuje na oknech i zdech v chodbě a ložnici. To vede ke vzniku plísní na zdech, odlepování tapet a těžko opravitelným škodám na omítkách. Plíseň a hniloba se může takto dostat i na nábytek a dřevěné stavební nosníky. Kondenzování a vlhkost může být vážným problémem i pro lidské zdraví, nadbytek vlhkosti napomáhá problémům se zánětem kloubů a revmatem. Vysoká vlhkost zvyšuje možnost výskytu roztočů, což násobí riziko astmatu. Vyšší vlhkostí obecně v obytných budovách rozumíme hodnotu relativní vlhkosti nad 60 % !!!.

Lékaři doporučují optimální vlhkost vzduchu v obytných budovách 40-60 % (platí pro ČR).

Jaké řešení Vám můžeme nabídnout?

Odvlhčovače bytové, stavební a průmyslové: SINCLAIR, ECOTEZ

Odvlhčovače bytu bazénové: EKOTEZ, BENKO klima, GEA

Tato zařízení byla vyvinuta zejména pro odvlhčování bazénů a jiných vlhkých místností. Pracuje na principu chladicího zařízení, které vlhký a teplý vzduch z bazénu na výparníku podchladí. Studený výparník se orosí vodou vysráženou ze vzduchu. Kondenzátor chladicího zařízení studený odvlhčený vzduch dohřeje na teplotu jen nepatrně vyšší, než je v prostoru. Zařízení se montuje do lázeňských mokrých prostorů, kde přirozené větrání otevřením okna nevyhovuje. Tato zařízení využívají kondenzační teplo jak k ohřevu vzduchu, tak k ohřevu vody v bazénu. Jejich provoz přináší velké úspory provozních nákladů.

Funkce kondenzačních odvlhčovačů:

  • Parfémy - Značkové parfémy za akční ceny. Parfémy Hugo Boss, Calvin Klein, Lacoste, dámské parfémy Lanvin
  • Postele - Postele a matrace. Prodej kvalitních postelí za akční ceny. Matrace do postele všech velikostí. Dřevěné postele z masivu, patrové postele.
  • Business Hosting Europe - Business hosting, dedicated hosting, Managed hosting in Europe - Windows, Linux
  • Ratanový nábytek